Występują 2017

Zapraszamy do dołączenia do grupy DAMA Polish w związku z inicjatywą powołania polskiego chapteru DAMA International (organizacji zrzeszającej profesjonalistów od danych)

GOŚĆ SPECJALNY

Susan Geuens

Prezes, Dama International

Sue Geuens od ponad 20 lat zajmuje się zarządzaniem danymi, jakością danych i Data Governance. Związana była z branżą bankową, telekomunikacyjną, ubezpieczeniową i służbą zdrowia. Najpierw doprowadziła do powstania i działała w ramach Chapteru DAMA w Południowej Afryce. Od 2011 w zarządzie Dama International, wybrana na stanowisko prezesa organizacji trzy lata później. Często występuje na konferencjach branżowych; po ogromnym sukcesie jej prezentacji na temat zarządzania informacją w praktyce, zaczęła być zapraszana na konferencje na całym świecie. Posiada m.in. certyfikaty CDMP oraz MDQM. Niedawno przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii, gdzie zapewnia wsparcie i doradztwo w zakresie zarządzania informacją w jednej z dużych instytucji finansowych.

George Triantafillos

Leading Business CIO, Nordea

George has more than 15 years’ experience of providing solutions in the banking industry. He joined Nordea in 2006 and has been associated with key transformations and regulatory programmes within the accounting and financial reporting process, performance management and risk management domains by holding different leadership roles. He has experience of working in several data platforms while interacting with a number of technology and consulting partners. He has also experience in managing multi-location and multi-shore teams. Currently, he is a Leading Business CIO on Platform Integration within Data Engineering, with a key mission integrating the new banking platforms to a common data platform.  an Prior to Nordea he was serving mostly the financial services industry providing solutions expertise in consulting and presales roles.  George enjoys dialogues and discussions on enterprise architecture and solution issues in the banking regulatory domain as well as delivery and operating models supporting such solutions.

PRELEGENCI

Paweł Borkowski

CEO, Integral Solutions

Od kilkunastu lat związany z branżą IT. Od ponad dziesięciu lat związany z rozwiązaniami firmy Informatica wraz z którą pomaga polskim klientom w zarządzaniu danymi. Realizował lub wspierał implementacje w największych instytucjach na polskim rynku w obszarze Business Intelligence, jakości danych czy też integracji danych. Wielki zwolennik Zarządzania Danymi jako procesu wspierającego organizacje w lepszym wykorzystaniu potencjału drzemiącego w danych. Obecnie wspiera klientów w przeniesieniu wymagań regulacji GDPR na praktyczne działania poprzez dopasowanie rozwiązań do ryzyka związanego z danymi.

Tomasz Burzyński

BI & Advanced Analytics Director (CDO scope), Orange Polska

Rozwija obszar Business Insights w Orange Polska. W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na współpracę między liniami biznesowymi przy budowaniu spójnego ekosystemu danych i analityki, mającego realny wpływ na strategię biznesową i relację z klientem.  Od początku kariery związany jest z transformacją biznesu i IT. Uczestniczył w projektach w Europie i Afryce. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej i Télécom Bretagne we Francji. W roku 2012 uzyskał tytuł MBA na London Business School

Mariusz Cholewa

Prezes Zarządu, Biuro Informacji Kredytowej

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. Ukończył również podyplomowe studia Bankowości i Finansów, specjalność bankowość inwestycyjna, organizowane przez Uniwersytet Guildhall w Londynie, Gdańską Akademię Bankową oraz Uniwersytet Gdański. W latach 1993 -1998 współpracował z Gdańską Akademią Bankową, m.in. jako członek zarządu, a jednocześnie brał udział w badaniach dotyczących restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków, prowadzonych przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. W latach 1995 -2003  wykładał na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Zarządzania. W okresie 2007 – 2010 był prezesem Zarządu Banku Rozwoju Cukrownictwa S.A. Od 1998 r. do 2013 r. związany z Bankiem Handlowym w Warszawie S.A., gdzie zajmował szereg stanowisk managerskich, a do kwietnia 2013 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Strategii. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek m.in. z branży bankowej, inwestycyjnej, ubezpieczeniowej oraz leasingowej w tym także w spółkach giełdowych. W latach 2012  – 2013  był członkiem Rady Nadzorczej Biura Informacji Kredytowej S.A. Od czerwca 2013 r. pełni funkcję prezesa Zarządu BIK S.A. jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Jarosław Chrupek

Global Head of Data Management, British American Tobacco, Prezes Zarządu DAMA Poland Chapter

Od ponad 25-ciu lat pracuje w różnych branżach i przedsiębiorstwach w kraju i za granicą. Rozpoczynał swoją karierę w dziale Finansów jako analityk i po szczeblach kariery awansował do stanowiska Dyrektora Finansowego jednej ze spółek giełdowych. Od początku swojej pracy miał do czynienia z przetwarzaniem danych i przygotowywaniem informacji dla kadry menadżerskiej. W konsekwencji doprowadziło to do zmiany zawodowej, w ramach British American Tobacco, i dołączenia do nowo tworzonego Działu Informacji Biznesowej. Doświadczenia z pracy w dziale Finansów i problemów związanych z tworzeniem rzetelnych raportów splotły się z koncepcją całościowego zarządzania standardami w firmie. Tworzenie, zarządzanie i wprowadzanie standardów informacyjnych, danych i procesów stało się dla Jarosława częścią bardzo interesującej podróży, którą jego firma, BAT, zdecydowała się kroczyć. Jarosław brał udział w tworzeniu i wdrożeniu zcentralizowanego systemu produkcyjno-sprzedażowo-księgowego, który swoim zasiągiem objął wszystkie jednostki gospodarcze BAT. Doświadczenia zdobywane we wczesnych latach pracy nad Ramowym Systemem Zarządzania Standardami zostały w całości wykorzystane podczas prac nad nowym systemem. W obecnej chwili RSZS jest podstawowym procesem, dzięki któremu BAT w dalszym ciągu jest w stanie zarządzać skomplikowanym systemem informatycznym, który wspiera procesy biznesowe. Dziś Jarosław jest odpowiedzialny za kierowanie Działem Zarządzania Danymi w ramach struktury Serwisów Wspólnych formy BAT. Jego zespół liczący 70 osób jest odpowiedzialny za cały cykl życia danych w firmie – od tworzenia standardów niezbędnych do działania procesów, poprzez wprowadzanie danych podstawowych do systemów a kończąc na procesach monitorowania danych i korygowania błędów.

Andrzej Czechowski

Chief Data Officer - Business Intelligence Head, Samsung Electronics Polska

W Samsung Electronics jako CDO odpowiedzialny za obszary analityki, raportowania, badań, IT i innowacji. Od ponad 20 lat specjalizuje się w rozwiązaniach dotyczących zaawansowanej analizy danych, systemów CRM i innowacji  a od 18 lat na stanowiskach menedżerskich.

Doświadczenie zdobywał w firmach konsultingowych realizując projekty doradcze oraz wdrożenia systemów CRM w Portugalii, Niemczech, USA oraz w Polsce w sektorach telekomunikacyjnym, detalicznym oraz głównie bankowym (10 lat). Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Informatyka a także studiów MBA.

Michał Dąbrowski

Wicedyrektor Departamentu Controllingu i Informacji Zarządczej, mBank

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego a także Executive MBA realizowanego przez GFKM oraz Rotterdam School of Management Erasmus University. Tytuł Execcutive MBA uzyskał pisząc pracę dyplomową „Project of improvement the cost effectiveness in BRE Bank through the implementation of Data Governance”. Od ponad trzynastu lat związany zawodowo z mBank. Jest odpowiedzialny za Data Governance, a także jest Program Managerem strategicznej inicjatywy której celem jest rozwój środowiska danych w mBank. W skład portfela projektowego inicjatywy wchodzą m.in. projekt budowy zintegrowanej hurtowni danych, zarządzanie jakością danych, system MIS, rozwój środowiska Business Intelligence.

Ilya Gershanov

Technology Manager of Eastern Europe, Russia and CIS , Informatica

Ekspert zarządzania danymi z ponad 20letnim doświadczeniem. Odpowiedzialny w firmie Informatica za obszar Wschodniej Europy, Rosji i WNP. Ukończył Wydział Matematyki Stosowanej i Fizyki w Instytucie Lotnictwa w Moskwie, doktor nauk technicznych w dziedzinie informatyki.

 

Krzysztof Gwardys

CEO, Promity

Kilkuletnie doświadczenie w obszarach architektury korporacyjnej, ładu i architektury danych oraz budowy oprogramowania w wielu dużych organizacjach z sektora finansowego, telekomunikacyjnego, energetycznego i publicznego. Na co dzień zajmuje się rozwojem oprogramowania i architekturą rozwiązań przetwarzających duże wolumeny danych, w tym danych nieustrukturyzowanych. Wspierał łączenie różnych „światów” w organizacji, w szczególności: biznesu i IT, zarządzania i architektury, budowy oprogramowania i jego utrzymania. Obecnie jest Prezesem firmy Promity. Posiada certyfikaty: COBIT, COSMIC, ITIL, Machine Learning, MBA, PRINCE2, TOGAF.

Michał Hoppel

Chief Data Officer (CDO), Bank Zachodni WBK

CDO doświadczony we wdrażaniu zasad zarządzania danymi w instytucji finansowej oraz praktycznym wykorzystaniu mechanizmów zarządzania jakością danych. Zarządzający różnymi działami IT w bankowości od 18 lat, głownie w dziedzinie rozwoju systemów oraz zarządzania hurtowniami danych.

Konrad Hoszowski

Technical Account Manager, Ab Initio

Od kilkunastu lat zawodowo związany z branżą IT. Wspołtwórca jednej z pierwszych „chmurowych” platform Machine to Machine. Architekt systemów klasy mobile payment wdrożonych m. in. w Iraku, Iranie, Afganistanie, Tajlandii. Obecnie w Ab Initio Polska odpowiedzialny za kontakty z klientami, rekomendację i planowanie rozwiązań technicznych.

Łukasz Leszewski

Business Intelligence & Data Management Team Leader, SAS Polska

Certified Business Intelligence Professional, Business Analytics. Ukończył studia na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Od ponad 12 lat pracuje w firmie SAS Polska, w której pełnił rolę Architekta, Project Managera, Konsultanta oraz lidera. Miał okazję uczestniczyć w wielu projektach z sektora telekomunikacyjnego, ubezpieczeń, retail, przemysłowego oraz publicznego. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie wdrażania rozwiązań z obszaru integracji i czyszczenia danych.

Wojciech Małek

, Ab Initio

Menedżer sprzedaży posiadający 20 lat doświadczenia w branży IT. Pracę rozpoczynał w TP SA, pracował również w firmach HP, EMC, Teradata i Microsoft. Współpracował z działami IT największych instytucji finansowych i telekomunikacyjnych w Polsce. Zajmował się projektami związanymi z cloud computing, przetwarzaniem i integracją danych, Business Intelligence. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Warszawskiej Szkoły Biznesu. Obecnie prowadzi biuro Ab Initio Software w Polsce.

Leszek Maśniak

Chief Data Officer, Gabinet Polityczny Ministra Cyfryzacji, Ministerstwo Cyfryzacji

Odpowiada za politykę zarządzania danymi w administracji publicznej i projekty z nią powiązane. Absolwent Trium Global Executive MBA w łączonym programie New York University Leonard N. Stern School of Business, the London School of Economics and Political Science and HEC School of Management, Paris. Posiada ponad 25 lat doświadczenia kierowniczego w obszarze projektów IT, strategii informatycznych, wdrożeń systemów różnych klas oraz analityki biznesowej. Przez 7 lat działał jako doradca Gartner – globalnej firmy analitycznej z branży IT – wspierając strategiczne decyzje kilkudziesięciu największych firm w Polsce i organizacji publicznych. Bezpośrednio przed objęciem funkcji CDO był związany z EY IT Advisory. Doświadczony mówca publiczny, trener i szkoleniowiec, członek Mensa. Prywatnie pasjonat wędrówek górskich, jazdy konnej i żeglarstwa, niegdyś zawodowy basista  bluesowy.

Tomasz Mierzwa

Współwłaściciel, Członek Zarządu, ValueTank

Jest współwłaścicielem i członkiem zarządu firmy doradczej ValueTank. Od kilkunastu lat zajmuje się aktywnie wsparciem klientów z wielu branż polskiego i europejskiego rynku w zakresie jak najlepszego wykorzystania i podnoszenia wartości posiadanych aktywów informacyjnych.

Uczestniczył w wielu projektach z obszaru Data Governance, między innymi dla klientów takich jak mBank, Orange, ZUS, Credit Agricole, BGŻ BNP Paribas, Grupa AXA, Frontex oraz TVN. Zajmuje się popularyzacją wiedzy z zakresu Business Intelligence oraz zarządzania architekturą i jakością danych.

 

Dariusz Śliwa

Inf. Mgmt & Governance, Hewlett Packard Enterprise

Sprzedawca i menedżer sprzedaży, od kilkunastu lat zajmujący się platformami informatycznymi, zarządzaniem informacją i jej zabezpieczaniem. Miał przyjemność poznania perspektywy dostawców infrastruktury (Dell), wciągających projektów dużej skali (HP) jak i aspektów zaawansowanego Security (Symantec). Obecnie w Hewlett Packard Enterprise Software, gdzie zajmuje się tematami zapewnienia dostępności danych oraz zarządzania informacją, z uwzględnieniem nowego rozporządzenia GDPR/RODO.

Prof. Andrzej Sobczak

Kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Profesor Szkoły Głównej Handlowej, od kilku lat specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym IT i architekturze korporacyjnej. Obecnie skupia się na robonomice  – interdyscyplinarnym obszarze, który zajmuje się zaawansowanymi technologiami automatyzacji i robotyzacji z perspektywy ich wpływu na ekonomiczne i organizacyjne aspekty funkcjonowania przedsiębiorstw. Jest redaktorem serwisu Robonomika.pl.

Artur Sójka

CEO, Sójka Consulting

Doświadczony networker, który  w ostatnich latach moderował ponad 1000 sesji networkingowych podczas biznesowych eventów. M.in. dla 800 klientów IBM Polska, absolwentów studiów MBA Akademii Leona Koźmińskiego, absolwentów Uczelni Łazarskiego, dla firmy CCC. Posiada certyfikat I stopnia facilitatacji po kursie Tony Mann’a. Jako ekspert networkingu występował przed ponad 350 osobową publicznością podczas wizyty dr. Ivana Misner’a w kwietniu 2013r. w Szkole Głównej Handlowej czy przed ponad 400 osobową publicznością podczas Kongresu Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Łodzi. Wykładał podczas Network Session Lublin, Kongresu Biznesu i wielu innych. Prowadzi bloga biznesowego www.artursojka.pl oraz firmę doradczo-szkoleniową Sójka Consulting (www.sojkaconsulting.pl). Wraz z Bernardem Frugą napisał książkę pt. Eventworking. Jak efektywnie korzystać z konferencji, targów i innych eventów. Poradnik dla przedsiębiorców, managerów i handlowców.

Barbara Szymańska

Dyrektor Biura Informatyki, Urząd Miejski w Gdańsku

Dyrektor Biura Informatyki w Urzędzie Miejskim w Gdańsku i jednocześnie Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. otwartych danych. Odpowiedzialna za opracowanie i wdrażanie strategii informatyzacji miasta, koordynację i nadzór przedsięwzięć IT wspomagających efektywność pracy urzędu, świadczenie usług drogą elektroniczną oraz innowacyjne zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych na rzecz rozwoju miasta. Wykształcenie:

UG – Matematyka metody numeryczne i programowanie

UG – Controlling w zarządzaniu przedsiębiorstwem

WSB – Psychologia biznesu z certyfikatem Franklin University

Certyfikowany audytor wiodący normy bezpieczeństwa informacji ISO 27001. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Izby Rzeczoznawców.