GOŚĆ SPECJALNY

Scott Taylor

Principal Consultant, MetaMeta Consulting

Legendarna postać ze świata profesjonalistów od danych. Nazywany jest zaklinaczem danych (ang. Data Whisperer), znakomity mówca, obecny w wielu dyskusjach i mediach społecznościowych poświęconych metadanym. Łączy perspektywę technologiczną ze spojrzeniem biznesowym.  Wierzy w to, że można zaprząc dane do pracy, tworząc dzięki nim rzeczywistą wartość dla biznesu.

PRELEGENCI

Tomasz Brzeziński

Chief Data Scientist, iTaxi

Andrzej Burzyński

Experience CDO & DQM, founding member of DAMA Poland Chapter

Elektronik, informatyk, ekonomista od ponad 20 lat związany z sektorem bankowym (PBK SA, BPH SA, Raiffeisen Bank Polska SA, BGŻ BNP Paribas SA).  Dyplomowany Pracownik Bankowy, absolwent ECB The European Fundation Certificate in Banking (EFCB).
Doświadczenie bankowe ugruntowane wiedzą zdobytą w Szkole Głównej Handlowej pozwoliło połączyć zainteresowania informatyczne z biznesem bankowym. Od wielu lat zainteresowany zagadnieniami efektywnego zarządzania danymi oraz jakością danych w systemach informatycznych i organizacjach, z powodzeniem kierował jednostkami Data Quality Management oraz Data Governance.
Członek Data Management Association International (DAMA). Członek założyciel polskiego oddziału DAMA Poland Chapter.

Marcin Choiński

Szef ds. Systemów Analitycznych i Big Data, TVN

Pasjonat danych, zarządzania nimi i zapewniania ich ładu, rozwijania kultury organizacyjnej w oparciu o dane oraz budowania na nich wartości biznesowej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań w obszarze Data Management i Data Governance.

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Od początku kariery zajmował się Hurtowniami Danych i BI, a następnie również MDM, Big Data, Data Science oraz Analityką Biznesową. Pracował jako konsultant m. in. dla globalnych i regionalnych korporacji z branży farmaceutycznej, telekomunikacyjnej i handlowej. Obecnie w TVN S.A. odpowiedzialny za budowę i wdrażanie strategii danych oraz rozwój ekosystemu analitycznego Big Data i Data Science. Kierownik studiów „Big Data i Data Science w zarządzaniu” na Akademii Leona Koźmińskiego oraz wykładowca na ALK i Politechnice Warszawskiej. Uprzednio również założyciel i redaktor naczelny portalu BI.PL, gościnnie wykładowca na kilku warszawskich uczelniach, trener, główny analityk danych w zespole futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles. Hobbystycznie buduje modele analityczne w obszarze sportu, gra w koszykówkę, albo wędkuje.

Jarosław Chrupek

Global Head of Data Management, British American Tobacco, Prezes Zarządu DAMA Poland Chapter

Od ponad 25-ciu lat pracuje w różnych branżach i przedsiębiorstwach w kraju i za granicą. Rozpoczynał swoją karierę w dziale Finansów jako analityk i po szczeblach kariery awansował do stanowiska Dyrektora Finansowego jednej ze spółek giełdowych. Od początku swojej pracy miał do czynienia z przetwarzaniem danych i przygotowywaniem informacji dla kadry menadżerskiej. W konsekwencji doprowadziło to do zmiany zawodowej, w ramach British American Tobacco, i dołączenia do nowo tworzonego Działu Informacji Biznesowej. Doświadczenia z pracy w dziale Finansów i problemów związanych z tworzeniem rzetelnych raportów splotły się z koncepcją całościowego zarządzania standardami w firmie. Tworzenie, zarządzanie i wprowadzanie standardów informacyjnych, danych i procesów stało się dla Jarosława częścią bardzo interesującej podróży, którą jego firma, BAT, zdecydowała się kroczyć. Jarosław brał udział w tworzeniu i wdrożeniu zcentralizowanego systemu produkcyjno-sprzedażowo-księgowego, który swoim zasiągiem objął wszystkie jednostki gospodarcze BAT. Doświadczenia zdobywane we wczesnych latach pracy nad Ramowym Systemem Zarządzania Standardami zostały w całości wykorzystane podczas prac nad nowym systemem. W obecnej chwili RSZS jest podstawowym procesem, dzięki któremu BAT w dalszym ciągu jest w stanie zarządzać skomplikowanym systemem informatycznym, który wspiera procesy biznesowe. Dziś Jarosław jest odpowiedzialny za kierowanie Działem Zarządzania Danymi w ramach struktury Serwisów Wspólnych formy BAT. Jego zespół liczący 70 osób jest odpowiedzialny za cały cykl życia danych w firmie – od tworzenia standardów niezbędnych do działania procesów, poprzez wprowadzanie danych podstawowych do systemów a kończąc na procesach monitorowania danych i korygowania błędów.

Andrzej Czechowski

Chief Data Officer - Business Intelligence Head, Samsung Electronics Polska

W Samsung Electronics jako CDO odpowiedzialny za obszary analityki, raportowania, badań, IT i innowacji. Od ponad 20 lat specjalizuje się w rozwiązaniach dotyczących zaawansowanej analizy danych, systemów CRM i innowacji  a od 18 lat na stanowiskach menedżerskich.

Doświadczenie zdobywał w firmach konsultingowych realizując projekty doradcze oraz wdrożenia systemów CRM w Portugalii, Niemczech, USA oraz w Polsce w sektorach telekomunikacyjnym, detalicznym oraz głównie bankowym (10 lat). Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Informatyka a także studiów MBA.

Roman Dudzik

Dyrektor Pionu IT i Zarządzania Danymi, Grupa Neuca

Dyrektor Pionu IT i Zarządzania Danymi w Grupie NEUCA, a także Dyrektor Programów Transformacji IT oraz Zarządzania Danymi – Roman Dudzik – posiada ponad 18 lat doświadczenia zawodowego w tworzeniu i efektywnym wdrażaniu strategii biznesowych, transformacji organizacyjnych, zarządzaniu programami i projektami realizującymi kompleksowe zmiany organizacyjne i technologiczne. Swoje doświadczenie zawodowe zdobył w firmach zarówno wchodzących na nowe rynki (TETA, Logotec, Prokom), jak i  broniących na nich swojej pozycji (Orange, Grupa ENERGA, SAP Miller, Pfleiderer czy Grupa NEUCA).

dr Kamil Folkert

CTO, 3Soft

Odpowiedzialny za analizę trendów technologicznych i wykorzystywanie najnowszych technologii w projektach realizowanych na styku IT i biznesu. Ekspert.

Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, implementacji i wdrażaniu architektur Big Data pod kątem automatyzacji zaawansowanej analityki (m.in. deep  learning). Absolwent kierunku Informatyka na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W 2015 roku obronił pracę doktorską, również na Politechnice Śląskiej, specjalność: systemy agentowe. Teza rozprawy doktorskiej dotyczyła możliwości połączenia technologii Big Data, protokołów komunikacji wertykalnej oraz systemów wieloagentowych w celu automatyzacji procesów analizy danych w środowiskach przemysłowych. W latach 2013-2016 wykładowca na Høgskulen på Vestlandet w Førde, w Norwegii. Autor publikacji naukowych.

Prywatnie wciąż poszukuje nowych możliwości rozwoju i nauki, regularnie prowadzi konsultacje z architektami z Doliny Krzemowej w USA.

Dariusz Gałęzowski

Dyrektor Biura Architektury, PKO Bank Polski

Menager z ponad 25 letnie doświadczeniem (w tym 15 lat w branży finansowej). Koncentruję się na efektywności procesów, optymalizacji kosztów i innowacyjności rozwiązań. Dotychczas odpowiadałem za opracowanie i wdrażanie Systemów Informacji Zarządczej (#MIS, #DataDriven) oraz Systemów Zarządzania Danymi (#DataGovernance) w tym jakości danych (#DataQuality) skupiający się na opracowaniu strategii a także ich implementacji w organizacji. Przez ponad 2 lata uczestniczyłem jako kolider w opracowaniu oraz posadowieniu w organizacji elementów Architektury Korporacyjnej (#ArchitekturaKorporacyjna),. Aktywnie uczestniczyłem w implementacji wymogów wynikających z Rekomendacji D oraz Dyrektywy GDPR w PKO BP. Moje doświadczenie obejmuje również funkcjonowania obszarów biznesowych w tym związanych z kontrolingiem, systemem motywacyjnym, budżetowaniem, zamówieniami publicznymi, rozwojem Systemu Informacji Zarządczej, Hurtowni Danych, systemów wsparcia procesów sprawozdawczości obligatoryjnej i wewnętrznej, optymalizacji procesów, zarządzania projektami.

Wojciech Głowacki

System Analyst, Santander Bank Polska

Z bankiem Santander związany od 2014 r. Od początku swojej pracy zajmował się dbaniem o jakość danych w banku. Następnie, pod flagą CDO, był odpowiedzialny za tworzenie oraz implementację metodyki dla Traceability, Data Dictionary oraz dbanie o architekturę bankową dla programu RDA (Risk Data Aggregation). W kolejnych latach pełnił rolę lidera strumienia audytu i architektury danych w programie RODO. Od 2017 r. jest związany bankową korporacyjną hurtownią danych (KHD), gdzie odpowiadam za governance oraz projekty związane z monitorowaniem zasileń KHD oraz budową mapy danych/procesów w banku.

Grzegorz Gwardys

Lead Data Scientist, Promity

Główny architekt rozwiązań opartych na Machine Learning/Deep Learning w spółce Promity, z którą związany jest od 2016, wcześniej pracując w dziale AI w Samsung Electronics, gdzie miał doświadczenia zarówno przy rozwiązaniach opartych na Przetwarzaniu Języka Naturalnego (aplikacja patentowa), jak i przy Wizji Komputerowej. W Promity koncentruje się na efektywnym połączeniu nowoczesnych rozwiązań AI z dobrymi praktykami inżynierskimi, tak aby tworzone produkty stanowiły realną odpowiedź na problemy klientów. Od strony Data Science, entuzjasta interpretowalnego Uczenia Maszynowego, które w jego przekonaniu powinno być nieodłącznym elementem procesu Data Science.

Stacey Haurin

VP of Chapter Services, DAMA International

Stacey Haurin is a business minded data professional with a passion for data and people.  She has more than 15 years of experience in Data Architecture, Data Modeling and Data Governance in the Services, Lifesciences, Healthcare and P&C Insurance industries.  Stacey earned her CDMP with a dual specialty in Data Development and Data Governance.
Stacey is active in her professional community currently serving as VP Chapter Services, DAMA Philadelphia President; formerly VP Marketing and Program Chair.  Stacey was a founding member of Philadelphia Enterprise Modeling User Group, formerly serving as President and Program Chair.
Additional information can be found on her LinkedIn profile https://www.linkedin.com/in/stacey-haurin-786642/ Follow her on twitter at @staceyleehaurin.  Stacey currently resides in Southeast Pennsylvania.

Mariusz Jażdżyk

Head of Data Architecture & Platforms, Publicis Groupe Poland

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w budowie rozwiązań, planowaniu architektury i definiowaniu strategii związanej z analityką, przetwarzaniem i zarządzaniem danymi. Prace te realizował dla operatorów telekomunikacyjnych Orange, Polkomtel oraz w projektach konsultingowych dla obszaru public.

Od roku 2014 jest ekspertem Komisji Europejskiej, gdzie ocenia międzynarodowe projekty w ramach programu Horizon 2020.

Jest właścicielem portalu chiefdataofficer.pl. Zarządza zespołem odpowiadającym za architekturę danych, platformy i systemy w wiodącej na rynku grupie marketingowej Publicis, składającej się z agencji: Starcom, Zenith, SparkFoundry, Leo Burnett, Saatchi&Saatchi, LiquidThread, MSL.

Łukasz Krause

IT Director, Group CIO, Polpharma

Tomasz Mierzwa

Współwłaściciel, Członek Zarządu, ValueTank

Jest współwłaścicielem i członkiem zarządu firmy doradczej ValueTank. Od kilkunastu lat zajmuje się aktywnie wsparciem klientów z wielu branż polskiego i europejskiego rynku w zakresie jak najlepszego wykorzystania i podnoszenia wartości posiadanych aktywów informacyjnych.

Uczestniczył w wielu projektach z obszaru Data Governance, między innymi dla klientów takich jak mBank, Orange, ZUS, Credit Agricole, BGŻ BNP Paribas, Grupa AXA, Frontex oraz TVN. Zajmuje się popularyzacją wiedzy z zakresu Business Intelligence oraz zarządzania architekturą i jakością danych.

 

Izabella Murawska

Founder and CEO, BuildingBlocks Social Enterprise

Od 2015 do 2019 w fintechu Billon, odpowiedzialna za launch spółki w Wielkiej Brytanii i pierwszy projekt blockchain na masową skale w Polsce. Od 2019 założyciel i prezes BuildingBlocks Social Enterprise przygotowującej dzieci i  dorosłych do pracy z nowymi technologiami. Prelegent i ewangelistka blockchain wśród specjalistów z zakresu kontrollingu finansowego, audytu i sprawozdawczości finansowej.
Dyplom MBA i certyfikat CPA (odpowiednik biegłego rewidenta) zdobyła w Nowym Jorku. Po ponad  15 latach w USA i 10-letniej karierze w sektorze finansowym na Wall Street jako audytor, kontroler finansowy i dyrektor finansowy w funduszach inwestycyjnych, powróciła do korzeni, do Polski. 

dr Maciej Nawrocki,

Chief Data Officer, Credit Agricole Bank Polska

Odpowiedzialny za zarządzanie i governance danych, w tym za ich jakość. Wcześniej kierował obszarem hurtowni danych oraz był odpowiedzialny za koordynację i rozwiązań BI w Banku oraz relacje z dostawcami. Poza obszarem BI, jest ekspertem z zakresu ICT, m.in. numerycznej analityki dużych zbiorów danych, technologii optymalizacyjnych, systemów i rozwiązań mobilnych w tym telefonii komórkowej oraz zagadnień klasy Smart City oraz rozwoju biznesu w ww. obszarach. Posiada doświadczenia zdobyte w Europie zarówno w przemyśle, akademii jak i konsultingu w obszarach IT, telekom & banking w pracy dla instytucji regulacyjnych, operatorów telefonii komórkowej i niezależnych firm technologicznych zarówno jako ekspert dziedzinowy jak i menadżer. Jest ekspertem Komisji Europejskiej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oceniającym projekty badawczo-rozwojowe w obszarach ICT, w tym analityki i Big Data. Jest również autorem ponad 40 publikacji, w tym książki z obszaru optymalizacji sieci mobilnych wydanej przez John Wiley & Sons oraz China Machine Press.

Łukasz Nienartowicz

Head of Business Intelligence, Britenet

Odpowiedzialny za rozwój obszaru Business Intelligence w firmie Britenet. Od 10 lat zajmuje się budowaniem hurtowni danych oraz rozwiązań analitycznych dla branż: bankowej, ubezpieczeniowej, automotive i public. Specjalizuje się w integracji, analityce oraz zapewnieniu jakości danych klientów. Od 2 lat rozwija autorskie rozwiązanie pozwalające dostarczyć wysokiej jakości dane do tworzenia 360° widoku klienta. Wdraża oparte na danych procesy w obszarach sprzedaży, marketingu i obsługi klienta.
Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Informatyka. Zafascynowany wdrażaniem nowoczesnych metodyk zarządzania i komunikacji w pełnym swojego własnego kolorytu świecie IT.

Tomasz Nitsch

Chief Data Officer, Euro Bank

Praktyk biznesu z ponad 20-letnim stażem na kluczowych stanowiskach menedżerskich w obszarze IT. Entuzjasta innowacji i nowych technologii. Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Cechuje go zwłaszcza bardzo dobra znajomość zagadnień z pogranicza biznesu i IT.
Przez 13 lat zajmował stanowisko Dyrektora IT w TVN SA, jednocześnie pełniąc inne funkcje w całej Grupie ITI, m.in. takie jak Chief Business Development Officer i członek Zarządu w spółce Mango Media. Wcześniej Project Manager w Procter&Gamble w Polsce i Niemczech. Laureat nagrody CIO of the Year 2008 (polska edycja, 3 miejsce).
Od lutego 2018 w eurobanku. Jako Chief Data Officer reimplementował w banku Data Governance skupiając się głównie na egzekwowaniu retencji danych oraz poprawieniu jakości danych.
Prywatnie ultramaratończyk i pasjonat genealogii.

Katarzyna Ocharska

Dyrektor Departamentu Biznesowej Analizy Danych, Santander Bank Polska

Z Santander Bank Polska (wcześniej BZ WBK) związana od 2008 roku. Od początku związana z Pionem Zarządzania Ryzykiem, w pierwszej kolejności z w tematach zarządzania ryzykiem portfela dla ludności oraz analiz danych na potrzeby rozwoju tej gałęzi biznesu Banku. W kolejnym etapie mocno związana z tematem budowy i walidacji modeli oceny ryzyka, już nie tylko dla portfeli detalicznych, ale również firmowych. Odpowiadała za metodologię oceny ryzyka, a następnie kierowała Departamentem Walidacji i Zarządzania Ryzykiem Modeli. Od 2018 roku prowadzi Departament Biznesowej Analizy Danych, który odpowiada za rozwój analityków danych pracujących agile’owo w kilkunastu zespołach w ramach Pionu Zarządzania Ryzykiem.

Jaromir Pelczarski

Vice President, New Technologies & Cybersecurity, BNP Paribas Bank Polska

Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe w zakresie bankowości w Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie, a następnie uzyskał dyplom Executive MBA École Nationale des Ponts et Chaussées w Paryżu oraz Uniwersytetu w Bristolu.

Karierę zawodową rozpoczynał w 1992 r. w FX Applied Computer Technology Ltd. Od 1994 r. związany był z BNP Paribas Bankiem Polska (najpierw Pierwszym Polsko-Amerykańskim Bankiem, a następnie Fortis Bankiem Polska), początkowo jako specjalista i starszy specjalista ds. informatycznych, zaś w latach 1995-2001 dyrektor Departamentu Informatyki. Od 2001 r. do 2003 r. jako dyrektor ds. Systemów Informatycznych, Administracji i Bezpieczeństwa nadzorował jednostki odpowiedzialne za zarządzanie systemami informatycznymi, administrację, bezpieczeństwo, inwestycje i zakupy. W latach 2007-2009 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Dominet Bank. Od 2003 r. pełni funkcję wiceprezesa Zarządu BNP Paribas Bank Polska.

Karol Pik

Architekt Rozwiązań Bankowych, Promity

Od 2017 roku w Promity, gdzie jako  architekt odpowiedzialny jest za tworzenie rozwiązań przetwarzania danych i automatyzacji procesów biznesowych. Specjalizuje się w procesach sektora bankowego, dla którego pracował wcześniej ponad 20 lat. …Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów informatycznych, tworząc, usprawniając i automatyzując nie tylko procesy biznesowe ale również wsparcia. Realizował budowę dedykowanych systemów informatycznych czy uczestniczył w wielu przedsięwzięciach transformacyjnych związanych z integracją czy migracją danych. Długoletnia praca na styku biznesu i IT nauczyła go słuchania i mówienia językiem oczekiwań biznesu.

Renata Radlińska

Dyrektor Departamentu Zarządzania Ryzykiem, MetLife

Wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych takich jak banki (Citibank, Bank Handlowy, AIG Bank), towarzystwa ubezpieczeniowe (Nordea, PKO Ubezpieczenia, MetLife), TFI i PTE a także w konsultingu (Deloitte). Odpowiedzialna za zarządzanie ryzykiem i jakość danych. Poza implementacją wytycznych KNF, w swojej pracy, w obszarze zarządzania ryzykiem i finansów wielokrotnie wdrażała praktyczne rozwiązania zapewniające oczekiwaną jakość danych i informacji. Posiada certyfikat i jest członkiem ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) oraz certyfikat Financial Risk Manager przyznawany przez Global Association of Risk Professionals.

Tomasz Soczyński

Dyrektor Zespołu Informatyki, Urząd Ochrony Danych Osobowych

Od ponad 14 lat pracuje w Biurze GIODO =>UODO. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, a swoje naukowe zainteresowania rozwija jako doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Jest ekspertem w zakresie bezpieczeństwa przetwarzania danych RODO GDPR, zabezpieczeń systemów informatycznych, bezpieczeństwa informacji oraz zagadnień prywatności w prawie telekomunikacyjnym.

Prelegent na licznych konferencjach z zakresu ochrony danych i cyberbezpieczeństwa. Prowadzi szkolenia i zajęcia z zakresu ochrony danych osobowych. Autor wielu artykułów i publikacji z zakresu tej tematyki. Interesuje się naruszeniami danych osobowych w kontekście rozwijających się rozwiązań technologicznych.

Kazik Surała

Director of Business Intelligence Delivery, JLL

Z wykształcenia astronom, z zamiłowania expert analizy i wizualizacji danych. Ma ponad 14 lat doświadczenia we wdrażaniu rozwiązań analitycznych zdobytego w największych na świecie firmach konsultingowych, między innymi w Londynie. Ekspert w zakresie Business Intelligence oraz zarządzania i analizy danych. W JLL odpowiedzialny jest za przygotowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań analitycznych i raportowych umożliwiających lepsze zrozumienie portfolio nieruchomości oraz maksymalizację korzyści płynących z integracji wszystkich dostępnych źródeł danych. W trakcie swojej kariery projektował i realizował projekty analityczne i raportowe dla największych światowych klientów z branży finansowej, telekomunikacyjnej oraz sprzedaży detalicznej.

Karolina Szuba

Członek Zarządu, COO, PHZ Baltona

Executive Manager z 15-letnim doświadczeniem w branży Retail. Ekspert w zakresie budowania strategii zarządzania sprzedażą. Twórca procesów i procedur do zarządzania w obszarze Retail jak i w obszarach powiązanych. Promotor Customer Experience Management.

Absolwent kierunku Master of Business Administration (MBA) w Polskiej Akademii Nauk. Wcześniej ukończone Studia Podyplomowe z seminariami doktoranckimi w zakresie Metodologii nauk ekonomicznych prowadzone przez Instytut Finansów.

Marek Wilczewski

Dyrektor Biura Zarządzania Informacją, Grupa PZU

Marek Wilczewski jest Dyrektorem Biura Zarządzania Informacją w spółkach Grupy PZU. Od 9 lat jest odpowiedzialny za Strategię Zarządzania Informacją w Grupie PZU, w tym za standaryzację informacji, koordynację procesów Data Governance i Data Quality oraz budowę, rozwój i utrzymanie korporacyjnej Hurtowni Danych oraz obszarów raportowo-analitycznych (w tym Business Intelligence czy analityczny CRM). Od wielu lat jest menadżerem w licznych projektach biznesowych (regulacyjnych, zarządczych i analitycznych) oraz technologicznych z obszarów takich jak: wdrożenie MIS, CRM, ERP, ABC, Solvency II, FATCA, Fraud Detection, wdrożenia dużych systemów, integracji i optymalizacji hurtowni danych, udostępniania danych przez technologie mobilne czy też wsparcie innowacyjnych projektów, w tym w ramach Data Lab. Od marca 2016 r. jest również członkiem Rady Nadzorczej PZU Centrum Operacji SA, aktualnie jako Wiceprzewodniczący. Poprzednio był Dyrektorem ds. Rozwoju Hurtowni Danych w PZU SA i PZU Życie oraz Zastępcą Dyrektora w Biurze Planowania i Kontrolingu w PZU Życie SA.
Jest mgr inż. informatyki, ukończył również studia podyplomowe z ubezpieczeń na Akademii Finansów (dawniej Wyższa Szkoła Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie we współpracy z City University Business School w Londynie) oraz pedagogikę.

Jarosław Włodarczyk

Menedżer ds. Data Governance, Alior Bank

Od kilku lat aktywnie zajmuje się wdrażaniem rozwiązań organizacyjnych i technicznych z obszaru Data Governance. Z sukcesem zrealizował projekty wdrożeniowe DG w obszarze finansów i telekomunikacji.
Obecnie kieruje pracami Zespołu Zarządzania Danymi Alior Banku. W ramach powierzonych obowiązków koordynuje funkcjonowanie procesów zarządzania danymi, a także prowadzi projekty z obszaru Data Governance dotyczące zarówno wdrożenia korporacyjnych zasad zarządzania architekturą i jakością danych, jak i implementacji systemów wspierających operacyjne zarządzanie danymi Banku.
Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej.

RADA PROGRAMOWA

Paweł Bober

IT manager, Procter & Gamble

Doświadczony manager oraz architekt obszaru Big Data, AI i Advanced Analytics w Procter & Gamble. Od ponad 15 lat związany z branżą IT w Polsce oraz USA. Specjalizuje się w wykorzystaniu technologii Big Data oraz sztucznej inteligencji do tworzenia wartości w przedsiębiorstwie. Absolwent informatyki Politechniki Warszawskiej oraz zarządzania University of Texas at Austin oraz University of London – London School of Economics. Posiadacz m.in. certyfikatów CBIP, CDMP, CDP, TOGAF. Kontrybutor i recenzent DAMA DMBOK2.

Andrzej Burzyński

Experience CDO & DQM, founding member of DAMA Poland Chapter

Elektronik, informatyk, ekonomista od ponad 20 lat związany z sektorem bankowym (PBK SA, BPH SA, Raiffeisen Bank Polska SA, BGŻ BNP Paribas SA).  Dyplomowany Pracownik Bankowy, absolwent ECB The European Fundation Certificate in Banking (EFCB).
Doświadczenie bankowe ugruntowane wiedzą zdobytą w Szkole Głównej Handlowej pozwoliło połączyć zainteresowania informatyczne z biznesem bankowym. Od wielu lat zainteresowany zagadnieniami efektywnego zarządzania danymi oraz jakością danych w systemach informatycznych i organizacjach, z powodzeniem kierował jednostkami Data Quality Management oraz Data Governance.
Członek Data Management Association International (DAMA). Członek założyciel polskiego oddziału DAMA Poland Chapter.

Tomasz Burzyński

BI & Advanced Analytics Director (CDO scope), Orange Polska

Rozwija obszar Business Insights w Orange Polska. W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na współpracę między liniami biznesowymi przy budowaniu spójnego ekosystemu danych i analityki, mającego realny wpływ na strategię biznesową i relację z klientem.  Od początku kariery związany jest z transformacją biznesu i IT. Uczestniczył w projektach w Europie i Afryce. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej i Télécom Bretagne we Francji. W roku 2012 uzyskał tytuł MBA na London Business School

Marcin Choiński

Szef ds. Systemów Analitycznych i Big Data, TVN

Pasjonat danych, zarządzania nimi i zapewniania ich ładu, rozwijania kultury organizacyjnej w oparciu o dane oraz budowania na nich wartości biznesowej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań w obszarze Data Management i Data Governance.

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Od początku kariery zajmował się Hurtowniami Danych i BI, a następnie również MDM, Big Data, Data Science oraz Analityką Biznesową. Pracował jako konsultant m. in. dla globalnych i regionalnych korporacji z branży farmaceutycznej, telekomunikacyjnej i handlowej. Obecnie w TVN S.A. odpowiedzialny za budowę i wdrażanie strategii danych oraz rozwój ekosystemu analitycznego Big Data i Data Science. Kierownik studiów „Big Data i Data Science w zarządzaniu” na Akademii Leona Koźmińskiego oraz wykładowca na ALK i Politechnice Warszawskiej. Uprzednio również założyciel i redaktor naczelny portalu BI.PL, gościnnie wykładowca na kilku warszawskich uczelniach, trener, główny analityk danych w zespole futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles. Hobbystycznie buduje modele analityczne w obszarze sportu, gra w koszykówkę, albo wędkuje.

Jarosław Chrupek

Global Head of Data Management, British American Tobacco, Prezes Zarządu DAMA Poland Chapter

Od ponad 25-ciu lat pracuje w różnych branżach i przedsiębiorstwach w kraju i za granicą. Rozpoczynał swoją karierę w dziale Finansów jako analityk i po szczeblach kariery awansował do stanowiska Dyrektora Finansowego jednej ze spółek giełdowych. Od początku swojej pracy miał do czynienia z przetwarzaniem danych i przygotowywaniem informacji dla kadry menadżerskiej. W konsekwencji doprowadziło to do zmiany zawodowej, w ramach British American Tobacco, i dołączenia do nowo tworzonego Działu Informacji Biznesowej. Doświadczenia z pracy w dziale Finansów i problemów związanych z tworzeniem rzetelnych raportów splotły się z koncepcją całościowego zarządzania standardami w firmie. Tworzenie, zarządzanie i wprowadzanie standardów informacyjnych, danych i procesów stało się dla Jarosława częścią bardzo interesującej podróży, którą jego firma, BAT, zdecydowała się kroczyć. Jarosław brał udział w tworzeniu i wdrożeniu zcentralizowanego systemu produkcyjno-sprzedażowo-księgowego, który swoim zasiągiem objął wszystkie jednostki gospodarcze BAT. Doświadczenia zdobywane we wczesnych latach pracy nad Ramowym Systemem Zarządzania Standardami zostały w całości wykorzystane podczas prac nad nowym systemem. W obecnej chwili RSZS jest podstawowym procesem, dzięki któremu BAT w dalszym ciągu jest w stanie zarządzać skomplikowanym systemem informatycznym, który wspiera procesy biznesowe. Dziś Jarosław jest odpowiedzialny za kierowanie Działem Zarządzania Danymi w ramach struktury Serwisów Wspólnych formy BAT. Jego zespół liczący 70 osób jest odpowiedzialny za cały cykl życia danych w firmie – od tworzenia standardów niezbędnych do działania procesów, poprzez wprowadzanie danych podstawowych do systemów a kończąc na procesach monitorowania danych i korygowania błędów.

Andrzej Czechowski

Chief Data Officer - Business Intelligence Head, Samsung Electronics Polska

W Samsung Electronics jako CDO odpowiedzialny za obszary analityki, raportowania, badań, IT i innowacji. Od ponad 20 lat specjalizuje się w rozwiązaniach dotyczących zaawansowanej analizy danych, systemów CRM i innowacji  a od 18 lat na stanowiskach menedżerskich.

Doświadczenie zdobywał w firmach konsultingowych realizując projekty doradcze oraz wdrożenia systemów CRM w Portugalii, Niemczech, USA oraz w Polsce w sektorach telekomunikacyjnym, detalicznym oraz głównie bankowym (10 lat). Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Informatyka a także studiów MBA.

Dariusz Flisiak

Business Intelligence & Data Warehouse Director, Credit Suisse

Specjalizuje się w zarządzaniu informacją w przedsiębiorstwach, analityce biznesowej, informatycznych systemach analitycznych oraz zarządzaniu wynikami i efektywnością. Posiada ponad czternastoletnie doświadczenie w tych obszarach zdobyte w konsultingu biznesowym i technologicznym na międzynarodowych projektach dla klientów sektora finansowego, telekomunikacyjnego, produkcyjnego i publicznego.

Grzegorz Klima

Head of Model Validation (Credit Risk/CVaR, OpRisk & inter-risk Aggregation), Commerzbank AG SA Oddział w Polsce

Quant, programista i menedżer. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej (ekonomia) i University of Minnesota Twin Cities (ekonomia, matematyka). Odpowiedzialny za zbudowanie i zarządzanie zespołem walidacji modeli w łódzkim oddziale Commerzbank AG. W przeszłości budował zespoły analityczne w administracji (Departament Analiz Strategicznych KRPM) i konsultingu (zespół OT/IoT Data Modelling w EY). Realizował projekty obejmujące m.in.: modelowanie miksu energetycznego, budowę mikrosymulacyjnych modeli aktuarialnych, budowę strukturalnych modeli makroekonomicznych, prognozowanie generacji OZE z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji, prognozowanie parametrów jakościowych produktów procesów przemysłowych z wykorzystaniem sieci neuronowych, modelowanie bilansu dla operatora sieci przesyłowej, budowę i walidację modeli ryzyka w bankowości. Autor kilku pakietów oprogramowania open source (C++, R).

Małgorzata Marcinkowska

Global CRM Director, Oriflame

Odpowiada za globalną strategię CRM w Oriflame, gdzie pracuje od 2014 roku. Jest członkiem Globalnego Komitetu Sterującego d/s Transformacji Cyfrowej.

Trzy najważniejsze obszary zmian wprowadzanych przez Małgorzatę to: nowa koncepcja budowania analityki i wykorzystywania danych klienta, nowe modele komunikacji z klientami oraz nowe rozwiązania z obszaru technologii marketingowych.

Przed dołączeniem do globalnego zespołu Oriflame była związana z branżą telefonii komórkowej, IT i doradztwa, gdzie prowadziła różne projekty, w tym związane z wdrażaniem zmian w organizacjach na poziomie lokalnym i regionalnym. Jest pasjonatką technologii marketingowych i reklamowych i tego w jaki sposób ułatwiają one pracę marketerom i zmieniają możliwości oraz sposób budowania relacji z klientami i konsumentami.

dr Maciej Nawrocki,

Chief Data Officer, Credit Agricole Bank Polska

Odpowiedzialny za zarządzanie i governance danych, w tym za ich jakość. Wcześniej kierował obszarem hurtowni danych oraz był odpowiedzialny za koordynację i rozwiązań BI w Banku oraz relacje z dostawcami. Poza obszarem BI, jest ekspertem z zakresu ICT, m.in. numerycznej analityki dużych zbiorów danych, technologii optymalizacyjnych, systemów i rozwiązań mobilnych w tym telefonii komórkowej oraz zagadnień klasy Smart City oraz rozwoju biznesu w ww. obszarach. Posiada doświadczenia zdobyte w Europie zarówno w przemyśle, akademii jak i konsultingu w obszarach IT, telekom & banking w pracy dla instytucji regulacyjnych, operatorów telefonii komórkowej i niezależnych firm technologicznych zarówno jako ekspert dziedzinowy jak i menadżer. Jest ekspertem Komisji Europejskiej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oceniającym projekty badawczo-rozwojowe w obszarach ICT, w tym analityki i Big Data. Jest również autorem ponad 40 publikacji, w tym książki z obszaru optymalizacji sieci mobilnych wydanej przez John Wiley & Sons oraz China Machine Press.

Prof. Andrzej Sobczak

Kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Profesor Szkoły Głównej Handlowej, od kilku lat specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym IT i architekturze korporacyjnej. Obecnie skupia się na robonomice  – interdyscyplinarnym obszarze, który zajmuje się zaawansowanymi technologiami automatyzacji i robotyzacji z perspektywy ich wpływu na ekonomiczne i organizacyjne aspekty funkcjonowania przedsiębiorstw. Jest redaktorem serwisu Robonomika.pl.